Cesta s Winners k půlkařskému snu

Filozofií klubu Winners není jen závodit, ale i – a to především – přimět lidi k jakémukoli zdravému pohybu.

To se nám hodně podařilo při virtuálních štafetových bězích v době vládních uzávěr a které od té doby vymýšlíme a pořádáme stále dál. Do těchto „štafet“ se zapojilo i velké množství běžců ne-členů Winners Znojmo. Všichni se v běhu výrazně zlepšili a někteří natolik, že začali pomýšlet na možné delší závodní běhy.

Naše trenérka kondičního běhu Lenka Brabcová se tedy rozhodla těmto „odvážlivcům“ pomoci a vytvořila společnou akci PŘES ZIMU PŮLMARATONCEM.

Hlavní myšlenkou akce je převážně dodat odvahu všem těm, co běhají a rádi by se posunuli na nějakou další metu. Zároveň jim ale pomůže jak společnými tréninky, tak konzultací o technice běhu a strategii pro závod samotný.

Přihlásit se do této skupiny dostali všichni, kdo by si rádi zaběhli poprvé půlmaraton – bez ohledu na věk nebo pohlaví. Cílem tohoto projektu je společně zaběhnout 1.4.2023 Půlmaraton v Praze.

 

1.12.2022 se začala tato – nakonec  13-tičlená –  skupina formovat a společně i samostatně každý sám se během 13 týdnů připraví na Pražský půlmaraton.  Každý z členů skupiny má sestavený tréninkový plán dle svého cílového času, tzn. casu, za který chce 21km uběhnout.

Příprava zahrnuje učení se techniky běhu, společné speciální tréninky na běžeckém oválu a taky delší výběhy v pohodovém tempu.  To vše završené důležitými informacemi o zpomalení a také regenerace, což je velmi důležitá a často opomíjená součást běhu.

Zatím jsou všichni na začátku, první společné „seznamovací“ výběhy už ale mají za sebou a budeme sledovat, jak se tato skupina bude posouvat výš a dál….

A příště… třeba na startu v Praze 1.4.2023 –  na Apríla….

02-půlmaratonci-01