Máte rádi pohádky?

My rozhodně ano! 😊 A proto, když jsme loni vymysleli trasu našeho štafetového závodu, nemohl padnout jiný název než „POHÁDKA“. Hrady Bítov a Cornštejn, zámek Vranov nad Dyjí, údolí řeky Dyje až po vinohrady na okraji Znojma – kdo běžel první ročník anebo alespoň zná místa, kudy trasa vede, ví, že taková krása pohromadě se jen tak nevidí.

Pohádka je štafetový závod pro 3členné týmy. Trasa v celkové délce 60 km začíná v obci Police a vede po turistických stezkách nejkrásnějšími místy Podyjí až do cíle v Novém Šaldorfě na okraji Znojma. Trasa je rozdělena na 6 rovnoměrných úseků, na kterých se členové týmů pravidelně vystřídají.

„Vybíháte z lesa a před vámi se otevírá panorama hradu Bítov, v dálce na obzoru vidíte zříceninu Cornštejn… znovu vbíháte do lesa a pokračujete údolím říčky Želetavky kolem indiánských totemů, následně pod zdmi pohádkového zámku Vranov nad Dyjí… přebíháte visutý most nad řekou Dyjí a v ohradě hned u cesty zahlédnete volně pobíhající poníky. Přes všechnu tu krásu kolem ale běžíte naplno, protože  vás na předávce čekají vaši dva týmoví parťáci… a přestože cítíte únavu, uvědomujete si, že tohle je opravdová POHÁDKA.“ – tato slova jsme použili k lyrickému popisu přitom tak náročného závodu a všichni účastníci nám tato slova potvrdili.

Loňská premiéra měla velký úspěch, takže letos se moc těšíme na další pokračování. Termín letošního závodu jsme stanovili na 15.4.2023.

Do závodu je zatím  přihlášeno 6 tříčlenných družstev a 3 ultramaratonci, kteří zdolají celou trasu každý sám … Začínají se o náš závod zajímat a hlásit i běžci ze vzdálenějších míst naší vlasti a my věříme, že je nadchne  stejně jako nás.

Trasu pro letošní rok jsme změnili jen kosmeticky – a to jen proto, aby byla ještě pohádkovější. Věříme, že se o to víc bude líbit a všichni účastníci doběhnou do cíle sice unaveni, ale s úsměvem na tváři.

Informace - Trasa - Registrace