Podzimní Dny zdraví jako příprava na zimu

Je to už skoro tradice. 😊 I letos jsme měli možnost být součástí Podzimních dnů zdraví, které každoročně pořádá město Znojmo.
V jejich rámci mají sportovní hobbíci možnost zdarma se zúčastnit různých aktivit souvisejících se zdravým životním stylem. Winners Znojmo měli na každé z akcí účastníka, protože v našich řadách nemáme jen běžce a cyklisty.

Moc zajímavá byla přednáška o zdravém saunování v našich nových lázních – Bazén Louka – a také přednáška o otužování, která se netradičně konala na vyjížďce lodí po hladině Vranovské přehrady. Dozvěděli jsme se opravdu hodně zajímavých informací.

Naši členové byli spolupořadatelem většiny akcí – Jóga s Lenkou, Výšlapu kolem Vranovské přehrady, Čarodějnického reje a tradičního běžeckého závodu City Trail Pod Lampami.

Hodina jógy se konala v nádherných prostorách budovy Staré školy v Louce. Účastníci – ano, nejen účastnice 😃 měli jsme tam i jednoho odvážného chlapa – si zacvičili pohodovou jógu tak, jak ji mohou používat a cvičit v běžné životě, jen aby si protáhli a probudili tělo třeba ráno při vstávání.

Další akcí byl Čarodějnický rej. Na tento typ akce se vždycky hodně, ale opravdu hodně těšíme. Větší díky, něž rozzářené dětské oči neexistuje. Letos jsme dlouho přemýšleli nad tím, na jaké téma akci pro děti zorganizujeme. Vyhrála to stezka odvahy, na které děti čekaly dvě opravdu strašidelné čarodějnice a jejich kouzelní pomocníci. Po splnění několika úkolů byly děti pasovány na čarodějnické učně a díky nim se ze zlé čarodějnice stala hodná čarodějka 😊 Závěr byl i letos ve znamení opékání špekáčků. Tentokrát v areálu Beach klubu na Loucké, kde byla večer opravdu kouzelná atmosféra.

Letos jsme spojili náš turistický výšlap s výletem lodí po Vranovské přehradě a naplánovali trasu netradičně po druhé straně řeky. Z hráze jsme se vydali velkým stoupáním směrem na Onšov a cestou jsme navštívili krásnou vyhlídku u Claryho kříže, sešli jsme ke stříbrným vodopádům a novou křížovou cestou jsme se vrátili zpět do Vranova. Moc nás těší, že se vždy po roce potkáme s věrnými účastníky, ale i s nováčky … a hlavně, že nechybí děti 😊

Zlatým hřebem, který Podzimní dny zdraví zakončil, byl běžecký závod City Trail Pod lampami.
Letos se konal již pátý ročník závodu a osud asi chtěl, aby byl tento jubilejní ročník něčím zajímavý. A tak několik dní před startem závodu, když už byla trasa závodu stanovena, jsme zjistili, že budeme muset kvůli uzavření Mikulášského náměstí z důvodu stavebních prací, trasu změnit. Slovo „Trail“ v názvu závodu tak dostalo úplně jiný rozměr. Účastníky čekala nejen prudká stoupání po cestách Karolíniných sadů, ale i spousta schodů. Letos poprvé jsme zařadili i závod dětí, které jsme ale ušetřili náročných stoupání k Mikulášskému kostelu a jejich trasu vedli kolem řeky Dyje.
Účast byla opravdu hojná a nálada báječná. Gratulujeme všem zúčastněným, vítězové mají náš obrovský obdiv! A moc děkujeme všem pomocníkům a také fanouškům, kteří svým povzbuzováním hnali závodníky do cíle 😊