Za sousedy na kole

Už za pár dní, v neděli 24. března, se vydáme na kolech za sousedy 🙂 Tak se jmenuje letošní cyklovyjížďka v rámci programu Jarních dnů zdraví pořádaných městem Znojmem. I letos jsme hrdým spolupořadatelem některých sportovních akcí – večerního běhu rodičů s dětmi, cyklistické vyjížďky a večerního běžeckého závodu CityTrail Pod lampami.
Na kolech znovu vyrazíme rakouským příhraničím a cíl našeho výletu bude v Novém Šaldorfě.

Začátek cyklovyjížďky bude v 10:00h na přechodu na Hatích. Tam každý dorazí buď po vlastní ose, nechá se dovézt a nebo lze využít cyklobus, který sveze učastníky z parkoviště U jasanů v Novém Šaldorfě. Sraz na parkovišti je v 9:30h, ale pouze pro ty, kteří se do 17. března registrovali jako zájemci o odvoz. My ostatní se potkáme až na Hatích 😉

Odsud se pak vydáme na pohodovou vyjížďku rakouským příhraničím. Sklepními uličkami a vinohrady po krásných zpevněných cestách doputujeme až zpět na hranici, tentokrát na vyhlídku nad Ječmeništěm, kde nás bude čekat malé občerstvení. Po krátké přestávce, nabrání sil a vyfocení pár fotografií se vydáme přes Dyjákovičky, Vrbovec a Načeratice zpět na parkoviště v Novém Šaldorfě.
Celá trasa měří 30km a jak už účastníci naší podzimní vyjížďky znají, pojedeme pomalým a pohodovým tempem.
Vítání jsou nejen ryzí cyklisté, ale i “elektrokolisté”


Pro zvětšení klikněte na mapku trasy