Večerní výběh Gránicemi

V pátek 22.3.2019 se uskutečnila první z řady sportovních akcí, které pořádáme společně s městem Znojmem v rámci Jarních Dnů zdraví.

Večerní výběh Gránicemi a historickým centrem” byla připraven pro rodiče s menšími i většími dětmi a i pro dospělé. Děti si mohly vybrat ze dvou okruhů – první, dlouhý 1 kilometr pro menší děti a pro větší a zdatnější byl připraven dvoukilometrový.

Po odstartování se všechny děti, poháněny davovým nadšením, rozběhly s takovou vervou, že utekly i nám organizátorům! 🙂  Měli jsme co dělat, abychom se dostali do čela skupinky. I když byl pro malé děti naplánován kratší okruh, všechny srdnatě následovaly ty větší na dvoukilometrovou vzdálenost. Hrdinně se drželi i rodiče a někteří poskytovali i povolený „doping“ – nesli děti na ramenou nebo je vezli v kočárku. I ti nejmenší sportovci pak dokázali zapomenout na únavu a bolavé nožky a poslední metry do cíle proběhli sprintem.

Neuvěřitelně běžely děti z SDH Únanov. S těmi jsme opravdu dokázali držet krok jen s vypětím všech našich dospěláckých sil 😀 Myslím, že budeme muset vymyslet náročnější akci – a pár nápadů už nám běží hlavou 😉

Po úplném setmění vyběhli na svůj okruh dospělí běžečtí nadšenci. I přes docházející baterky v čelovkách, jsme se ale všichni bez úrazu dostali Gránicemi, městskými parky a centrem města zpět do cíle ke Staré vodárně.

Z vydařené akce máme obrovskou radost! Z toho, kolik dospělých, dětí i podporovatelů se k nám přidalo a z té pohody a úsměvů, které si všichni účastníci odnášeli s sebou domů 🙂