Marek na půlce za 1,5 hoďky

V neděli 31.5.2020 se v Mikulově konal první ročník Česko-rakouského půlmaratonu, a právě tento závod si náš Marek Voznický, který od podzimu pilně trénoval, vybral na otestování své závodní kondice.
Marek původně závodil v chůzi a v žákovských, dorosteneckých a juniorských letech nasbíral celou řadu úspěchů – je například vicemistrem Slovenska v dorostenecké kategorii a neztratil se ani na mezinárodní úrovni. A nyní začal běhat. Loni se v týmu Winners Znojmo, ještě coby “externista”, zúčastnil závodu Vltava Run a od té doby se začal běhu věnovat aktivně.
Už ráno před závodem, když se vydal do Mikulova, bylo jasné, že počasí nebude komfortní. Předpověď ukazovala, že během závodu bude pršet. A to se tentokrát taky vyplnilo a už čas před startem samotným Marek strávil v autě, aby aspoň do závodu vybíhal suchý. Nepovedlo se: “Už na štarte sme boli mokrí všetci  ako baby na Veľkú noc”, komentoval v cíli slovenský člen Winners povětrnostní podmínky závodu 😀  A aby si závod udělal ještě trošku  napínavější, tak si v autě zapomněl chip na měření času a do závodu vyběhl bez něj! 🙂 Ale nezpanikařil, během závodu to s organizátory na občerstvovačkách a s doprovodem vykomunikoval tak, že mu byl čas v cíli změřen manuálně a ředitelem závodu uznán. Nakonec z toho bylo celkově 56. a v kategorii 31. místo – a to s časem 1 hodina 30 minut a 36 vteřin. Neuvěřitelný výkon, zvlášť takhle na začátku závodního období! Z výsledků jde vidět, že se na startu sešli opravdu běžci s velkým „B“ a žádná „ořezávátka“.
Markovi moc gratulujeme, děkujeme za motivaci, a těšíme se na další posouvání hranic.