Byla to Pohádka!

…a nebo: Pohádka byla moc krásná, lehce mokrá, úžasná a taky hodně  blátivá, občas nekonečná, někdy rychlá, lehounce slunečná a naštěstí úplně bez deště ❤️

Ale než začnu povídat můj pohled na letošní Pohádku, tak bych ráda nejdříve vyzvedla dvě úžasné osoby, bez kterých by tento štafetový závod nikdy nevznikl … musím říct, že si málo kdo asi dovede představit, kolik práce je okolo takového závodního štafetového běhu, … v zákulisí probíhá neskutečná příprava…  od návrhu, měření a proběhnutí každého úseku trasy až po vytvoření GPX pro běžce… značení, webová komunikace, sponzoři bez kterých by taky nebylo možno něco takového realizovat atd atd… takže v první řadě díky za myšlenku, která se zrodila v hlavě naší Leničky a my můžeme být součástí už druhého ročníku a taky díky Zdendovi , který má obří podíl na celkové realizaci závodu ❤️❤️

A teď již k samotné Pohádce  😉 letošní ročník byl s ohledem na další běžecké události (NomenRun, Pražský půlmaratón, Vltava Run), kterých se členové Winners Znojmo účastní,  oproti loňskému posunutý o 14 dní dopředu.

Počasí týden před závodem bylo opravdu aprílové a na náš region nezvykle mokré…  čtvrtek a pátek to završil nekonečným deštěm a ani předpovědi na sobotu nepredikovaly nějaké pěkné počasí.

Naštěstí nejsme z cukru 😃 a všichni se na sobotní blátivý běh moc těšili. Pár běžců (včetně mě 🙈) z různých týmů nebylo v úplné kondici, ale nikdo nic nevzdal.

Při cestě  na start do Police na Vysočině lehce poprchalo a my věřili, že jsou to kapky pro ten den  poslední 🙏

U startovní čáry se sešlo opravdu plno úžasných nadšených běžců. A tentokrát ne jenom z našich končin, ale přijeli i běžci například z Vysočiny a z Ludgeřovic u Ostravy a i naše jihomoravské řady posílily dva nové ženské týmy z řad novopečených půlmaratónců👌 Na startu tedy nakonec bylo 18 týmů a 5 ULTRA – běžců, kteří trasu 60 km běželi samostatně.

Atmosféra, která panovala po celou dobu závodu byla jedním slovem úžasná! Vzájemná podpora, objetí a fandění každému, kdo zrovna běžel, se prolínala celým závodem.  Na předávkach se podporovali všichni bez ohledu na příslušnost k týmu a o zážitky nebyla nouze. Vzhledem k předchozím dešťům byla trasa byla na určitých místech opravdu „ne pro princezny“ (a ani pro prince!)  🤣 Počasí  ale nakonec vyšlo parádně 👌navzdory předpovědím a dokonce i sluníčko nám zasvitilo na cestu ☀️.

Do cíle po zdolání 60 km doběhly ve zdraví všechny týmy včetně všech ultra běžců a pak společně v hospůdce  U Tří Jasanů lehce užili emocí 😍 a podělili se o zkušenosti z běhu.

Vyhlášení vítězů bylo příjemným ukončením závodního dne… 🥇🏆

Všechny fotky jsou publikovány, výsledky jsou zveřejněny… Ale za mě je vítězem každý, kdo se zúčastnil, kdo do toho dal sebe a užil si atmosféru závodu… ne všechny závodní akce jsou vždy naplněny takovou krásnou energií jako byla ta sobotní Pohádková 😍

Takže za mě díky všem a zase za rok se těšíme… Ahooojjjjj 👋👋👋