Ani sníh ani déšť na nás neplatí aneb Nomenrun 2024

Jako matadorky, které se účastní každého z ročníků holčičího štafetového běhu NoMenRun, jsme si ani ten letošní, v pořadí devátý, nemohly nechat ujít.

 

Protože je nás v klubu „holek uběhaných“ spoustu 😊postavily jsme dva týmy. V každém čtyři odvážlivkyně, které se vydaly poprat se s kopci na Vysočině. Předpověď počasí nebyla zrovna příjemná. Po několika týdnech tepla meteorologové předpovídali typické aprílové počasí.
Do místa startu – Vysočina arény v Novém městě na Moravě, jsme se vydaly už v pátek 19.4..

Předstartovní rituál neměníme, takže i letos jsme se před registrací stavily na večeři v naší oblíbené hospůdce. Ve Vysočina aréně jsme si vyzvedly startovní balíčky a vydaly jsme se do Janovic, kde jsme měly opět zarezervovány chatičky k přespání.
Ráno, když jsme se podívaly z okna, čekala nás bílá nadílka. Všude kolem ležel sníh a teplota byla na nule. První tým startoval v 8:10 a druhý 9:00a ale to už sněžit přestalo a počasí se začalo moudřit.

 

Už jsme se začaly těšit, že budeme dobíhat za slunečného počasí, když nás zhruba v polovině závodu zastihly kroupy 😃 následované pořádným větrem. Prostě jsme si vybraly to nejaprílovější počasí, jaké jsme si dokázaly představit. Ale tu parádní usměvavou náladu a pohodu, která vždy během tohoto závodu panuje, to nedokázalo pokazit. 

Všechny „holky“, které tento závod běží, si ho opravdu užívají a dokazují to i různá hesla a nápisy na tričkách a autech. Letos to u nás vyhrál nápis na autě: „Dneska jsme mohly doma uklízet“ 😃

Letos padl rekord závodu. Vítězky zdolaly náročnou kopcovitou trasu v délce 88 km za neuvěřitelných 6 hodin a 39 minut.
Náš tým Znojmačky doběhl do cíle na vynikajícím 31. místě s časem 8:41 a Winnersky na 80. místě za 9:33 hod z celkově 145 účastnících se týmů.

Byla to zase dřina 😊 ale nás tohle baví. Už se moc těšíme na příští, jubilejní 10. ročník! 😍