Vyběhli jsme do Říma

V minulém roce jsme takto SPOLU vyběhli poprvé . No tak ne, ne že bychom spolu neběhali, ale bylo to spolu virtuálně – štafetou.
Vyběhli jsme se kolem naší republiky. Sešlo se nás 38 běžců, kteří se vydali na cestu podél hranic ČR. A protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se do dvou týmů – KOLEČEK a KŘÍŽKŮ a společně jsme, každý tým zvlášť, zdolali 2389 km a po zhruba 5 měsících společného běhu, se vrátili zpátky domů do Znojma. Domů do Znojma přesto, že ne všichni běžci byli Znojmáci – běželi s námi dva z Vysočiny a Pardubického kraje a jeden dokonce ze zahraničí, z rakouského Retzu 🙂

Prvotním naším záměrem bylo republiku oběhnout, ale tuto netradiční výzvu využil i jeden z našich cyklistů . Zdeněk – a vydal se po dané trase na kole. A protože kilometry na kole i v zimě utíkají rychleji, objel si Česko ve stejném čase hned dvakrát.  

Bylo to parádních pět měsíců společného sportování, povzbuzování se a sdílení radosti z pohybu. A k tomu dostatek pravidelného a smysluplného tréninku před závody, které nás, jak jsme doufali, čekaly. 

A proto jsme se rozhodli vyběhnout i letos a los padl na cestu na jih – do Říma. Tentokrát nás čeká zhruba 1700 km. Opět se sešlo 38 běžců, rozdělených do dvou týmů s tematickými názvy: BOMBARDINA a CAPPUCCINA 😃 Sestavy týmů ale nejsou úplně stejné jako v minulém roce, ale ani letos nechybí pevné běžecké jádro našeho klubu nebo “esterajchr” Christoph 😉 A jsme moc rádi, že jsme mezi sebou přivítali několik nováčků.
V Itálii to milují i cyklisté, takže se i tentokrát s námi vydají zástupci “řídítek”. 

 

Celou trasu Znojmo – Řím nám opět Tomáš rozdělil do 205 úseků, každý v délce mezi 5 až11 km. Ke každému úseku je přiřazen z každého týmu jeden běžec, takže je už na začátku jasné, kdo jaký úsek poběží.

Jakmile běžec odběhne svůj úsek, pošle do společné konverzace kopii aktivity z jeho mobilní běžecké aplikace a oznámí následujícímu z týmu, že může vyběhnout. Každý z běžců musí svůj úsek uběhnout nejpozději do 3 dnů po tom, co štafetu převezme – jinak je tým penalizován.

Běh jsme odstartovali na Nový rok a na první úsek se vydaly kapitánky obou týmů podpořené dalšími spoluběžci. Společně přinesly štafetu na hranici s Rakouskem a zase se ukázalo, že v obou týmech jsou znovu “závodní” nadšenci – hned 1.ledna odběhly oba týmy i svůj druhý úsek 😃 

Přejeme všem běžcům, ať se jim přeje zdraví, dobře se jim běží a ať je to baví ! A moc se těšíme, až se “potkáme” na náměstí Sv. Petra a dáme si společně pizzu a přiťukneme si Lambruscem 🙂

Napsat komentář