Dny zdraví – a dobré nálady

Město Znojmo a Winners Znojmo – tohle spojení při pořádání sportovních akcí pro veřejnost poslední dobou funguje a platilo to i pro letošní Podzimní Dny zdraví. I letos jsme si užili 3 dny plné sportování a dobré nálady 🙂

Začali jsme v pátek 8. října již třetím ročníkem večerního závodu CityTrail Pod lampami. Trasa vede krásně osvětlenými Karolíninými sady, kolem kostela sv. Mikuláše a historickým centrem města. 

Je sice dlouhá jen něco přes 3 kilometry, ale první kilometr je opravdu náročný. Závodníci na něm překonají stoupání 68m. Nejrychlejší muž – Ondřej Šrámek z Rabbits Znojmo – trasu zdolal za neuvěřitelných 11:14 min a nejrychlejší žena  – Petra Kučerová – v čase 15:53 min.

Jestli si pod těmi čísly nedokážete nic představit, tak si jen rychlejší procházkou zkuste vyšlápnout od mostu pod přehradou ke kostelu sv. Mikuláše 😃

Všichni závodníci si zaslouží respekt! Byli neuvěřitelní. A kromě perfektních sportovních výsledků celou dobu panovala báječná nálada.

V sobotu ráno jsme z parkoviště pod přehradou vyrazili na turistickou vycházku. Účast byla opravdu hojná. Na plánu byla 13 km dlouhá trasa Podyjím. 

Začátek vůbec nebyl jednoduchý. Vyšlápli jsme si “Křížovou cestou” na Hradiště, kolem vyhlídky nad přehradou, ke Královu stolci a Andělskému mlýnu a kolem Samaritánky, přes Hradiště zase zpátky.

 

V sobotu večer v 19:00 hodin jsme se potkali s dětmi (a jejich rodiči 😃 ) u Staré vodárny na startu Bludičkového běhu. Sešlo se nám téměř třicet dětí všeho věku. Už při startu už byla opravdu tm, ale trasa byla označena modrými svítícími “bludičkami” a všichni malí běžci měli klasickou čelovku. 

Po odstartování jsme měli co dělat, abychom nadšeným dětem stačili.  U zvířátek na všechny miniběžce čekalo malé překvapení. Poslední metry děti zvládly se zhasnutými čelovkami a lampičkami – a absolutně beze strachu.

Po rozdělení dárečků a svítících medailí jsme se společně vydali zpátky. Děti celou trasu zvládly s úsměvem a s velkým, nakažlivým nadšením.

A v neděli – jako vždy tradičně u přehrady – byl sraz na cyklistický výlet. Čekalo nás celkem mrazivé rán, když teploměr ukazoval 2 stupně. Takže jsme se všichni sešli v rukavicích 🙂 

Nakonec z toho však byl krásný slunečný den, během kterého jsme najeli téměř 35 kilometrů.

Byl to opravdu parádní sportovní víkend. Moc děkujeme všem, co se zvedli z gauče a vydali se s námi hýbat.
A doufáme, že to máte podobně jako my: jste unavení, ale máte úsměv na tváři 😊


Děkujeme Městu Znojmu za důvěru a těšíme se na další setkání a společné akce!