Děčínem to ZAČÍNÁ

Každoročně se účastníme štafetových závodů. Je to pro nás taková srdcovka – prostě každý neběží jen za sebe, ale za TÝM 😊
Kromě VltavaRun-u a NoMenRun-u, u kterých jsme od jejich vzniku, existuje celá řada dalších. Jedním z nich je Run-Labe-Run. Jednomu z letošních účastníků bylo tak líto, že doběhli do cíle, že vymyslel pokračování – virtuální závod Labe II – Děčínem to nekončí 😊
Start celého závodu byl 15.9.2020 a trasa vedla z Děčína do německého Brunnsbüttel-Süd, na břehu Baltského moře. Závod měl délku 778 km a byl rozdělen do 61 úseků – nejkratší o délce 6,4 km a nejdelší 26,6 km. Po uběhnutí úseku musel další člen týmu svůj úsek odběhnout do tří dnů.
Tak nás ta myšlenka nadchla, že jsme postavili svůj Winners tým.
Odstartovali jsme 27.9.2020 ve složení Lenka Brabcová, David Olejník, Štěpán Zukal, Honza Kyprý, Zuzka Pastrňáková, Jarda Plánský, Katka Plánská, Marek Voznický, Tomáš Milička a Radka Štolová, ale Lenku kvůli zranění už na jejím prvním úseku pak vystřídal Tomáš Zvarik.
Přestože to byl JEN virtuální závod, strašně nás to bavilo. Kluci běhali neuvěřitelné časy. Náš rychlík Marek Voznický si dokonce zlepšil svůj rekord na 10 km na 39:39min! To je neuvěřitelné tempo a my jsme na něj všichni pyšní. Samozřejmě, že ne jen na něj, na všechny běžce, protože každý ze sebe vydal to nejlepší.
Už přemýšlíme nad tím, jak se z toho severu zase dostaneme k nám dolů 😁 protože zima je (vždycky) dlouhá.
Trošku si přes vánoční svátky oddechneme, no a někudy pak vyběhneme zpátky.